+38 044 2920103
+38 050 3843008
Зворотний дзвінок

Реєстрація БАД та косметичних засобів в Україні

Головна    Послуги   Реєстрація БАД та косметичних засобів в Україні

Реєстрація БАД та косметичних засобів в Україні

Реєстрація дієтичних добавок і косметичної продукції передбачає проходження певної процедури і отримання ряду документів, які дозволяють ввезення і продаж такої продукції на території України. Раніше було потрібно отримання санітарно-епідеміологічного висновку як для БАД, так і для косметичних засобів, але недавні зміни у відповідному законодавстві зробили відмінність в цих процедурах.

Реєстрація дієтичних добавок (БАД)

Відповідно до змін в Законі України «Про основні принципи та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» процедура реєстрації БАД (новий термін - дієтичні добавки) має інший порядок. Обов'язкова реєстрація таких продуктів не передбачена (за винятком новітніх дієтичних добавок, тобто тих, що містять компоненти, яких раніше не було на ринку).

У першу чергу імпортери біологічно активних добавок повинні мати міжнародний сертифікат якості. Цим документом підтверджується безпека даної дієтичної добавки. Він повинен бути виданий компетентним органом, що регулює оборот медичних виробів і харчових продуктів в країні походження даної добавки. Також імпортери та виробники, які бажають відкрити виробництво дієтичних добавок в Україні, повинні надати документоване підтвердження безпеки своєї продукції, видане українськими компетентними органами. До таких документів належать:

  • висновки лабораторних досліджень про безпеку даного продукту (відсутність небезпечних і шкідливих речовин),
  • висновок про те, що даний продукт відноситься до категорії дієтичних добавок (БАД) із затвердженням його маркування.

Для проведення лабораторних досліджень до відповідної установи надаються зразки продукції, а також технічні умови з описами і анотаціями. Надані зразки проходять перевірку їх безпеки для здоров'я людини, після проведення досліджень робиться висновок про ефективність дії цієї продукції на організм людини.

Віднесення до категорії дієтичних добавок робиться на підставі протоколу досліджень продукції та детального опису її характеристик, при цьому узгоджується маркування БАД, до якого висуваються досить суворі вимоги.

Реєстрація косметичних засобів

Для косметичної продукції, що ввозиться в Україну, можливі два варіанти реєстрації. Якщо це косметика з лікувальними властивостями, то вона реєструється як лікарський засіб. Наказ МОЗ України «Про реєстрацію деяких видів лікарських засобів» затвердив список лікарських косметичних засобів, що реєструються за процедурою для ліків. Для косметики, що не позиціонується як лікувальна, як раніше, так і зараз необхідно отримання санітарно-епідеміологічного висновку з 5-ти річним терміном дії. Цей документ видається після проведення лабораторних досліджень зразків продукції у органах санепідемнагляду МОЗ України та підтверджує її безпеку і відповідність державним стандартам.

Реєстрація косметики та БАД з допомогою компанії "Матрикс"

Наші фахівці мають великий досвід роботи в цій сфері, компетентні у всіх питаннях, що стосуються державної реєстрації та сертифікації дієтичних добавок і косметичної продукції, і знають тонкощі і відмінності процедур (такі відмінності існують, наприклад, для реєстрації БАД українських і зарубіжних виробників). Ви можете отримати у них консультацію, а також доручити їм виконання таких робіт, як:

  • переклад міжнародного сертифікату на дієтичну добавку,
  • підготовка пакету документів для проходження лабораторних досліджень,
  • розробка маркування БАД, що відповідає вимогам законодавства,
  • отримання експертного висновку про присвоєння продукту статусу дієтичної добавки,
  • оформлення реєстраційного досьє на косметичний засіб,
  • подання пакету документів до державних установ і необхідне листування з ними та ін.

Наша компанія використає свій практичний досвід і докладе максимум зусиль для якнайшвидшого отримання в державних органах документів, які будуть представляти Вашу продукцію на митниці, в органах ринкового нагляду, в аптечній мережі.

Довірте реєстрацію дієтичних добавок та косметики професіоналам "Матрикс"!

 

Реєстрація косметичної продукції: необхідні документи

Перелік документів для реєстрації косметики

Ваш запрос в обработке